Doğrulama: fd7719509cf130c6
 

Su Arıtma Cihazı Neden Tercih Edilmelidir?

Güncelleme tarihi: 12 Mar 2021Vücudun %70’i sudur. Su tüketimi vücut sağlığı açısından oldukça önemlidir. Ancak bu suyu sağlıklı olarak karşılamak gerekmektedir. Su arıtma cihazları, suyunuzun sağlıklı hale getirilmesini sağlamaktadır. Kaynak sularının pek çok yoldan geçerek, kirlenmesi ilen oluşan kirli şehir suları, sağlık açısından tehlikelidir. Aynı zamanda lezzetli değildir ve kötü kokmaktadır. Yapılan yemeklerde, çay ya da kahvelerde bile kötü bir tat ve koku oluşturmaktadır. Bu yüzden musluklara takılan su arıtma cihazları son zamanlarda oldukça yaygınlaşmıştır. Su arıtma cihazları tek seferde az bir miktar ödeme yapılır ve sürekli olarak temiz su sağlanmaktadır. Böylece arıtma cihazları ekonomiktir. Sürekli ve hızlı temiz ve sağlıklı suyun musluklarınızdan akmasına yardımcı olmaktadır.

Damacana Suyu Sağlıklı Mıdır?

Damacana suyu içerisinde arıtılmış su bulunmaktadır. Damacana suyunun içerisindeki su sağlıklıdır. Ancak damacana kabının içerisinde bulunduğu için sağlıklı değildir. Damacana kabının içerisindeki su, başta kirli olan kaynak suyunun arıtılıp, tekrar kirlenmesidir. Damacana kabı, plastik bir yapıdadır. Plastik yapı demir, petrol atığı gibi zararlı maddeleri içermektedir. Bu zararlı maddeler, sağlığı tehdit etmektedir. Bu yüzden damacana suyu sağlıklı değildir. Arıtılmış suyun plastik bir kap olan damacana içinde bulunması, damacana suyunu sağlıksız hale getirmektedir. Ancak arıtma cihazı ile sağlıklı su, hızlı ve taze olarak sağlanmaktadır. Arıtma cihazı ile elde edilen su, taze ve hızlı olduğu için sağlıklıdır. Aynı zamanda ucuzdur ve güvenilirdir.

Kirli Suyun Zararları Nelerdir?

Barajlardan, yer altı sularından ve göllerden sağlanan doğal kaynak suları, birçok sebepten dolayı kirlenmektedir. Kirlenmiş su içerisinde arsenik, sodyum, asbest, nitrat, kurşun, demir gibi pek çok zararlı maddeyi barındırır. Bu yabancı maddelerin neden olduğu büyük ya da küçük hastalık vardır. Bu hastalıklar şu şekildedir;

  • Hepatit, ishal ve kolera su kirliliğinin neden olduğu en önemli hastalıkların başında gelir.

  • Suyun içerisindeki kanserojen maddeler ile beyin iltihabı ve kanser riskini de arttırmaktadır.

  • İçerisindeki nörotoksisite sayesinde baş dönmesi, depresyon, mide bulantısı yaşatabilir.

  • Endokrin içeriği sayesinde üreme sorunlarına yani kısırlığa yol açmaktadır.

Bunlar gibi pek çok sağlık sorununu kirli su yaratmaktadır. Bu yüzden su arıtma cihazları kullanımı tercih edilmelidir.

14 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör